Terapia małżeńska w Warszawie | salusprodomo.pl

Terapia małżeńska w Warszawie dedykowana jest wszystkim osobom dorosłym, żyjącym w związkach małżeńskich i borykającym się z konfliktami, kryzysami lub problemami komunikacyjnymi. Sprawdza się również, gdy jedno z małżonków dopuściło się zdrady fizycznej bądź emocjonalnej, a także, gdy partnerzy nie odczuwają satysfakcji z małżeństwa. Pomaga ona w budowaniu więzi emocjonalnej, poprawie komunikacji, radzeniu sobie z wyzwaniami życiowymi i odbudowywaniu zaufania. Ponadto terapia małżeńska pozwala partnerom lepiej zrozumieć siebie nawzajem i uczy, jak wyrażać swoje uczucia oraz potrzeby.

Terapia małżeńska Warszawa
obrazek prezentujacy

Na czym polega terapia małżeńska?

Przebieg terapii małżeńskiej zależy od zgłaszanego problemu. Jeśli małżonkowie zmagają się z kryzysem, to na początku specjalista pomaga ustalić przyczynę, z powodu której pojawiły się problemy pomiędzy partnerami. Następnie określane są destrukcyjne elementy, które utrudniają lub uniemożliwiają poradzeniem sobie z kryzysem. W kolejnym etapie terapii przeprowadzany jest proces interwencji w odniesieniu do zdiagnozowanych problemów. Specjalista uczy pacjentów, w jaki sposób się porozumiewać, mówić o swoich uczuciach i wyrażać emocje.

Psychoterapia małżeńska - kiedy warto?

Psychoterapia małżeńska jest zalecana, gdy w małżeństwie nie są realizowane oczekiwania jednego lub obojgu partnerów. Polecana jest ona również, gdy małżonkowie mają problemy z komunikacją, a także w przypadku wystąpienia zdrady. Ponadto psychoterapia małżeńska jest dobrym wyborem, jeśli partnerzy mają problemy z intymnością, odczuwają brak bliskości emocjonalnej lub doświadczają dużych zmian życiowych, które wpływają na związek. Ten rodzaj psychoterapii jest wybierany również przez małżeństwa, które chcą po prostu cały czas rozwijać swój związek i budować silną, zdrową relację.

Terapia małżeństw w Warszawie - gdzie?

W placówce Salus Pro Domo znajdziesz wyłącznie doświadczonych specjalistów, którzy pomogli wielu małżeństwom przezwyciężyć poważne kryzysy i budować zdrowe, satysfakcjonujące relacje. Terapeuci z Salus Pro Domo to profesjonaliści podchodzący do swojej pracy z ogromnym zaangażowaniem i pasją.